MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zobacz wyniki wyborów 2024 w II turze na burmistrza w gm. Konstancin

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Oto wyniki II tury wyborów 2024 na burmistrza w gm. Konstancin
Oto wyniki II tury wyborów 2024 na burmistrza w gm. Konstancin Przemyslaw Swiderski
Oficjalne wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 zostały opublikowane przez PKW. Już wiadomo, kto objął urząd burmistrza gm. Konstancin. Poniżej publikujemy szczegółowe rezultaty głosowania. Sprawdź, ile głosów otrzymali startujący w wyborach.

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Konstancin na burmistrza

Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w gm. Konstancin podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:

  • WIŚNIEWSKI Michał - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 61,81% (5 326 głosów)
  • SKOWROŃSKI Marek Stanisław - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 38,19% (3 291 głosów)

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.

Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza

Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w gm. Konstancin podane przez Państwową Komisję Wyborczą:

  • WIŚNIEWSKI Michał - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 35,58% (3 819 głosów)
  • SKOWROŃSKI Marek Stanisław - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 25,27% (2 713 głosów)
  • ZIELIŃSKI Dariusz Antoni - KWW KONSTANCIN JUTRA: 14,27% (1 532 głosów)
  • BAJKOWSKI Krzysztof Bartłomiej - KWW WSPÓŁPRACA PONAD PODZIAŁAMI: 13,86% (1 488 głosów)
  • FALANA Dariusz Sławomir - KWW URZEKAJĄCY KONSTANCIN: 11,01% (1 182 głosów)

Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta

Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.

Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • WOJDAK Włodzimierz Andrzej: pozycja 1 : 9,61% (225 głosów)
    • MAGDZIARZ Jadwiga: pozycja 2 : 8,8% (206 głosów)
    • GODLEWSKI Adam: pozycja 3 : 1,37% (32 głosów)
    • BRZOMIŃSKA Katarzyna Barbara: pozycja 4 : 1,28% (30 głosów)
    • ZYCHORA Andrzej: pozycja 5 : 0,51% (12 głosów)
    • SUPERNAT Grażyna Zofia: pozycja 6 : 0,64% (15 głosów)
    • DOBROSIELSKA-PAULINEK Elżbieta: pozycja 7 : 0,85% (20 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • CZUB Andrzej: pozycja 1 : 2,01% (47 głosów)
    • DOKOWICZ Tomasz Andrzej: pozycja 2 : 1,62% (38 głosów)
    • WYBIEREK-ZIÓŁKOWSKA Marzena Joanna: pozycja 3 : 0,47% (11 głosów)
    • ŚMIGIELSKA Dorota Weronika: pozycja 4 : 0,6% (14 głosów)
    • HRYNIUK Jacek: pozycja 5 : 0,9% (21 głosów)
    • BREMER Antoni Stefan: pozycja 6 : 0,77% (18 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • HYCZKO Magdalena Elżbieta: pozycja 1 : 19,56% (458 głosów)
    • WIŚNIEWSKI Michał: pozycja 2 : 11,44% (268 głosów)
    • GALIŃSKI Artur Igor: pozycja 3 : 1,2% (28 głosów)
    • BUKOWIŃSKA Monika Róża: pozycja 4 : 5,81% (136 głosów)
    • JAZUREK Agnieszka Gabriela: pozycja 5 : 1,11% (26 głosów)
    • MĘŻYK-GĘBSKA Dorota Zofia: pozycja 6 : 1,45% (34 głosów)
    • MENDALA Michał Ryszard: pozycja 7 : 1,96% (46 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINY KONSTANCIŃSKIE:

    • KUCIŃSKI Kamil Konrad: pozycja 1 : 1,79% (42 głosów)
    • BANASZKIEWICZ Urszula Dorota: pozycja 2 : 0,3% (7 głosów)
    • BEDNARCZYK Mariusz Andrzej: pozycja 3 : 0,68% (16 głosów)
    • GIETKA Sylwia Klaudyna: pozycja 4 : 0,26% (6 głosów)
    • GODWOD Marcin: pozycja 5 : 0,34% (8 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓŁPRACA PONAD PODZIAŁAMI:

    • STAŃCZYK Patrycja: pozycja 1 : 7,6% (178 głosów)
    • BAJKOWSKI Ryszard Stanisław: pozycja 2 : 0,94% (22 głosów)
    • KRUK Agnieszka: pozycja 3 : 1,07% (25 głosów)
    • BOKACKI Aleksander Sławomir: pozycja 4 : 0,94% (22 głosów)
    • MAJAK Rafał Piotr: pozycja 5 : 0,56% (13 głosów)
    • CIĘCIWA Kinga Agata: pozycja 6 : 0,3% (7 głosów)
    • KANIA Mateusz Stanisław: pozycja 7 : 0,17% (4 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONSTANCIN JUTRA:

    • CIEŚLAWSKI Andrzej Tadeusz: pozycja 1 : 2,26% (53 głosów)
    • CHOJNOWSKA Grażyna Lucyna: pozycja 2 : 2,09% (49 głosów)
    • WIECZOREK Renata Monika: pozycja 3 : 0,47% (11 głosów)
    • GUSZKOWSKI Wojciech Włodzimierz: pozycja 4 : 3,03% (71 głosów)
    • RYDEL-PISKORSKA Elżbieta: pozycja 5 : 0,3% (7 głosów)
    • WYBIEREK Marcin Jakub: pozycja 6 : 0,38% (9 głosów)
    • MATKOWSKA Katarzyna: pozycja 7 : 0,51% (12 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW URZEKAJĄCY KONSTANCIN:

    • KOSTRZEWSKA Aleksandra: pozycja 1 : 2,26% (53 głosów)
    • MICHALSKI Marcin: pozycja 2 : 0,38% (9 głosów)
    • KASPERSKA Dorota Janina: pozycja 3 : 0,68% (16 głosów)
    • BUDNICKA Hanna Krystyna: pozycja 4 : 0,51% (12 głosów)
    • KRZYMIŃSKI Jakub: pozycja 5 : 0,21% (5 głosów)

Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • SKOWROŃSKI Marek Stanisław: pozycja 1 : 13,31% (366 głosów)
    • WIERZBICKA Bożena Maria: pozycja 2 : 1,82% (50 głosów)
    • DUL Natalia: pozycja 3 : 2,55% (70 głosów)
    • KOWALSKI Robert Sebastian: pozycja 4 : 2,11% (58 głosów)
    • GOŁĘBIOWSKI Ignacy: pozycja 5 : 1,53% (42 głosów)
    • MALI Helena Elżbieta: pozycja 6 : 0,4% (11 głosów)
    • GRABOWSKA Elżbieta Anna: pozycja 7 : 1,42% (39 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • ROWIŃSKI Jacek Andrzej: pozycja 1 : 1,56% (43 głosów)
    • LIPSKA Bożena: pozycja 2 : 0,55% (15 głosów)
    • KURCHAN Marzena: pozycja 3 : 0,84% (23 głosów)
    • KACPROWICZ Jacek: pozycja 4 : 0,18% (5 głosów)
    • SZCZEPANIK Aleksandra Karolina: pozycja 5 : 0,22% (6 głosów)
    • WILCZEK Joanna Zofia: pozycja 6 : 0,22% (6 głosów)
    • SZEWCZYK Cezary: pozycja 7 : 1,13% (31 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • SKONECKA Izabela Barbara: pozycja 1 : 13,64% (375 głosów)
    • DWORNIAK-NIEWIAROWSKA Gabriela Bogumiła: pozycja 2 : 3,27% (90 głosów)
    • KALICKI Konstanty Józef: pozycja 3 : 2,73% (75 głosów)
    • WIECZOREK Izabella: pozycja 4 : 2,51% (69 głosów)
    • KRZYMOWSKI Sebastian: pozycja 5 : 0,8% (22 głosów)
    • PIENIAS Michał Roman: pozycja 6 : 0,58% (16 głosów)
    • MATUSZEWSKA Katarzyna Danuta: pozycja 7 : 1,56% (43 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓŁPRACA PONAD PODZIAŁAMI:

    • GŁOWACKI Arkadiusz: pozycja 1 : 6,69% (184 głosów)
    • RAWSKI Filip Andrzej: pozycja 2 : 7,93% (218 głosów)
    • WROCHNA Małgorzata Karolina: pozycja 3 : 1,67% (46 głosów)
    • GŁÓWCZYŃSKI Jakub Adam: pozycja 4 : 0,76% (21 głosów)
    • CYRYCH-BAJKOWSKA Anna Maria: pozycja 5 : 0,07% (2 głosów)
    • MŁYŃCZAK Krzysztof Czesław: pozycja 6 : 1,89% (52 głosów)
    • JEDLICZKO Edyta Renata: pozycja 7 : 0,51% (14 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONSTANCIN JUTRA:

    • JAŃCZUK Kazimierz: pozycja 1 : 5,38% (148 głosów)
    • KONOPKA Alfreda: pozycja 2 : 1,93% (53 głosów)
    • BOROWSKA Anna Elżbieta: pozycja 3 : 6,15% (169 głosów)
    • BIERNACKI Witold: pozycja 4 : 1,24% (34 głosów)
    • UŚNIACKI Grzegorz: pozycja 5 : 0,95% (26 głosów)
    • GAWARSKA Edyta Katarzyna: pozycja 6 : 1,16% (32 głosów)
    • KRAJEWSKI Krzysztof: pozycja 7 : 1,64% (45 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW URZEKAJĄCY KONSTANCIN:

    • SZANDUŁA Małgorzata: pozycja 1 : 3,16% (87 głosów)
    • BĄBEL Zofia: pozycja 2 : 2,07% (57 głosów)
    • RYBICKI Bartosz Tomasz: pozycja 3 : 0,25% (7 głosów)
    • SZYNAL Krzysztof Stanisław: pozycja 4 : 0,58% (16 głosów)
    • WOLAMIN Ewelina Róża: pozycja 5 : 1,16% (32 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW J.K.KLUCZA KLUCZ DO LEPSZEJ GMINY:

    • MAKOWSKI Rafał: pozycja 1 : 0,11% (3 głosów)
    • KONARSKA Urszula: pozycja 2 : 0,33% (9 głosów)
    • PIEKARNIAK Helena Zofia: pozycja 3 : 0,36% (10 głosów)
    • DWORAKOWSKI Roman: pozycja 4 : 0,18% (5 głosów)
    • KOZŁOWSKA Patrycja: pozycja 5 : 0,22% (6 głosów)
    • KLUCZ Jerzy Krzysztof: pozycja 6 : 0,65% (18 głosów)

Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • NOWICKI Tomasz Eugeniusz: pozycja 1 : 14,03% (347 głosów)
    • DRĄŻEWSKA Bożena Magdalena: pozycja 2 : 2,1% (52 głosów)
    • ŚLEDZIEWSKI Paweł: pozycja 3 : 3,35% (83 głosów)
    • SOBKOW-HABER Alicja: pozycja 4 : 2,1% (52 głosów)
    • GOLISZEWSKA Marzena: pozycja 5 : 0,77% (19 głosów)
    • MILEWSKI Robert: pozycja 6 : 0,85% (21 głosów)
    • NIEDZIELSKI Maciej Bronisław: pozycja 7 : 0,85% (21 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • DUDEK Edward: pozycja 1 : 1,74% (43 głosów)
    • ŚLUSARCZYK Justyna: pozycja 2 : 1,33% (33 głosów)
    • DÉNOS-JABŁOŃSKA Małgorzata: pozycja 3 : 0,32% (8 głosów)
    • KARNKOWSKA Dorota Anna: pozycja 4 : 0,4% (10 głosów)
    • KACPROWICZ Ewa Anna: pozycja 5 : 0,85% (21 głosów)
    • ZARZYCKI Piotr Sławomir: pozycja 6 : 0,93% (23 głosów)
    • SZCZEPANIK Kamil Jakub: pozycja 7 : 0,08% (2 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • WASILEWSKI Piotr Michał: pozycja 1 : 9,09% (225 głosów)
    • KOMAR-OSIŃSKA Karolina: pozycja 2 : 8,85% (219 głosów)
    • PODSIADŁO Krzysztof: pozycja 3 : 9,26% (229 głosów)
    • DYMOWSKA Julia Patrycja: pozycja 4 : 5,82% (144 głosów)
    • RĄCZKA Izabela Katarzyna: pozycja 5 : 2,67% (66 głosów)
    • JARMUŁ Tomasz Maciej: pozycja 6 : 0,16% (4 głosów)
    • SOKÓŁ Lilia: pozycja 7 : 3,96% (98 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINY KONSTANCIŃSKIE:

    • SADOWNIK Janusz: pozycja 1 : 1,17% (29 głosów)
    • BERNAŚ Barbara: pozycja 2 : 0,32% (8 głosów)
    • TRABERT Marek Roman: pozycja 3 : 0,04% (1 głosów)
    • OSOWIECKA Agnieszka Maria: pozycja 4 : 0,16% (4 głosów)
    • KORYTEK Violetta Barbara: pozycja 5 : 0,36% (9 głosów)
    • TERLIKOWSKI Mariusz Grzegorz: pozycja 6 : 0,4% (10 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓŁPRACA PONAD PODZIAŁAMI:

    • BAJKOWSKI Krzysztof Bartłomiej: pozycja 1 : 6,14% (152 głosów)
    • CHILIŃSKA Elżbieta Eliza: pozycja 2 : 1,05% (26 głosów)
    • WITKOWSKI Łukasz Tomasz: pozycja 3 : 0,44% (11 głosów)
    • GÓRA Krzysztof Michał: pozycja 4 : 1,5% (37 głosów)
    • RADWAŃSKA Maja Katarzyna: pozycja 5 : 1,33% (33 głosów)
    • PACŁAWSKA Patrycja Katarzyna: pozycja 6 : 0,2% (5 głosów)
    • JAWORSKI Marek Mieczysław: pozycja 7 : 0,65% (16 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONSTANCIN JUTRA:

    • GRZEGORZEWSKI Adam Józef: pozycja 1 : 4,77% (118 głosów)
    • BARAN Robert Jan: pozycja 2 : 4,24% (105 głosów)
    • SZEWCZYK Grzegorz Stanisław: pozycja 3 : 1,21% (30 głosów)
    • MODZELEWSKA Edyta: pozycja 4 : 0,57% (14 głosów)
    • PYZEL Teresa: pozycja 5 : 0,73% (18 głosów)
    • ZAKRZEWSKA Weronika Magdalena: pozycja 6 : 0,61% (15 głosów)
    • MICHALSKA-POSZYTEK Daria Marta: pozycja 7 : 0,32% (8 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW URZEKAJĄCY KONSTANCIN:

    • FALANA Dariusz Sławomir: pozycja 1 : 3,07% (76 głosów)
    • GÓRSKA Aneta: pozycja 2 : 0,32% (8 głosów)
    • BUKOWIŃSKA Urszula: pozycja 3 : 0,28% (7 głosów)
    • NAMYŚLAK-CHMIELEWSKA Dorota: pozycja 4 : 0,2% (5 głosów)
    • WOJCIECHOWSKI Grzegorz Andrzej: pozycja 5 : 0,36% (9 głosów)

Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • KOMOSA Bogusław: pozycja 1 : 10,93% (337 głosów)
    • ŚLIWKA Irena: pozycja 2 : 9,21% (284 głosów)
    • SKONECKI Marek: pozycja 3 : 2,6% (80 głosów)
    • KAFARA Andrzej Marek: pozycja 4 : 1,85% (57 głosów)
    • OSUCH Małgorzata: pozycja 5 : 3,44% (106 głosów)
    • KOMOSA Aleksandra Justyna: pozycja 6 : 0,39% (12 głosów)
    • STAROS Włodzimierz Marian: pozycja 7 : 0,1% (3 głosów)
    • SKOCZEK Michał: pozycja 8 : 0,65% (20 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • ŁUSZCZYŃSKA Celina: pozycja 1 : 2,27% (70 głosów)
    • WILCZEK Agata Anna: pozycja 2 : 5,52% (170 głosów)
    • WĘCŁAWIAK Janusz Zdzisław: pozycja 3 : 0,23% (7 głosów)
    • KRACZKOWSKA Katarzyna Jadwiga: pozycja 4 : 0,42% (13 głosów)
    • KOWALSKI Wojciech Stefan: pozycja 5 : 0,16% (5 głosów)
    • SZMUKSTA-LEWEK Urszula: pozycja 6 : 0,81% (25 głosów)
    • MALARSKI Dariusz Stanisław: pozycja 7 : 0,29% (9 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • BIERNACKI Rafał: pozycja 1 : 11,36% (350 głosów)
    • JACYNA Katarzyna Anna: pozycja 2 : 7,2% (222 głosów)
    • BARSAKOV Monika Dorota: pozycja 3 : 1,14% (35 głosów)
    • CIARKA Kamil Tomasz: pozycja 4 : 0,94% (29 głosów)
    • SIPOWICZ Ewa: pozycja 5 : 0,52% (16 głosów)
    • BŁASZCZUK-BURLAK Małgorzata Ewa: pozycja 6 : 0,78% (24 głosów)
    • KRYCZKA Ernest Krzysztof: pozycja 7 : 1,62% (50 głosów)
    • SKONECKI Marek Ryszard: pozycja 8 : 0,39% (12 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓŁPRACA PONAD PODZIAŁAMI:

    • WIERCIŃSKA Iwona: pozycja 1 : 5,74% (177 głosów)
    • KUCHARSKI Piotr Władysław: pozycja 2 : 2,37% (73 głosów)
    • SADOWSKI Maciej: pozycja 3 : 0,78% (24 głosów)
    • DURAJCZYK Krzysztof Dariusz: pozycja 4 : 0,94% (29 głosów)
    • GOLON Aleksandra Ewelina: pozycja 5 : 0,97% (30 głosów)
    • BARANOWSKA-GOSIEWSKA Aleksandra Alicja: pozycja 6 : 0,06% (2 głosów)
    • ANDZIAK Anita: pozycja 7 : 0,39% (12 głosów)
    • ŚWIDERSKI Kamil: pozycja 8 : 0,78% (24 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONSTANCIN JUTRA:

    • SIUDZIŃSKA Iwona: pozycja 1 : 5% (154 głosów)
    • DĄBROWSKA Renata: pozycja 2 : 3,28% (101 głosów)
    • KOWALCZYK Wojciech Łukasz: pozycja 3 : 0,88% (27 głosów)
    • HENDEL Bożenna Ewa: pozycja 4 : 2,47% (76 głosów)
    • GOSŁAWSKI Jacek: pozycja 5 : 2,66% (82 głosów)
    • WIEWIÓRA Jacek: pozycja 6 : 1,07% (33 głosów)
    • KOWALCZYK Grzegorz Marian: pozycja 7 : 0,84% (26 głosów)
    • KUCZA Tomasz: pozycja 8 : 0,71% (22 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW URZEKAJĄCY KONSTANCIN:

    • KUCICKI Mariusz: pozycja 1 : 3,96% (122 głosów)
    • DZIĘCIELSKI Piotr Bartosz: pozycja 2 : 1,17% (36 głosów)
    • STRZELECKA Katarzyna Maria: pozycja 3 : 0,42% (13 głosów)
    • WELENC Alicja: pozycja 4 : 1,46% (45 głosów)
    • STRZELECKI Bogdan: pozycja 5 : 0,26% (8 głosów)
    • LEŚNIAK Grażyna Dorota: pozycja 6 : 0,97% (30 głosów)

Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.

Może Cię zainteresować

2 tura wyborów samorządowych - na czym polega?

2 tura wyborów samorządowych przeprowadzana jest jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Ma to miejsce, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 proc. głosów. W drugiej turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.

Może być również tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało ilość głosów, która uprawnia do udziału w drugiej turze. Wtedy o przejściu dalej decyduje większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.

Drugą turę wygrywa kandydat, który uzyska lepszy rezultat w głosowaniu. Jeśli jednak dojdzie do remisu, to decydujące okaże się to, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większą ilość głosów niż drugi kandydat.

Może Cię zainteresować

Zadania prezydenta, wójta i burmistrza

Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:

  • przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
  • określanie sposobu wykonywania uchwał,
  • opracowywanie programów rozwoju,
  • wykonywanie budżetu,
  • gospodarowanie mieniem komunalnym.
    Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.

Może Cię zainteresować

Jak długo trwa kadencja prezydenta, wójta i burmistrza?

Kadencja burmistrza, wójta oraz prezydenta trwa 5 lat. Warto również zaznaczyć, że od 2018 roku wprowadzono zasadę dwukadencyjności, która polega na tym, że prezydent, burmistrz i wójt mogą tylko raz ubiegać się o reelekcję. Przepisy te dotyczą kadencji, które rozpoczęły się w 2018 roku, czyli kadencja w latach 2018-2023 to pierwsza, którą je obowiązują.

Może Cię zainteresować

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Napięcie wokół Tajwanu. Chiny rozpoczęły manewry

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konstancinjeziorna.naszemiasto.pl Nasze Miasto