MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jakie są warszawskie dzieci? Coraz bardziej wysportowane, ale coraz częściej chorują [RAPORT]

Redakcja
Przesunął się się wiek zawierania małżeństw, jak również wiek, w którym decydujemy się na dziecko. 

W 2016 r. nowożeńcy obu płci byli starsi o ponad rok niż nowożeńcy w 2012 roku. Wiek matek, które urodziły dziecko w 2016 r. wyniósł 30, 7 (w 2012 - 29,8). Mediana wieku kobiet rodzących pierwsze dziecko wyniosła 28, 8 lat, w tym dla kobiet z wyższym wykształceniem - 30 lat.

"Co ciekawe, rosnący współczynnik dzietności pozamałżeńskiej może oznaczać, że zwiększa się liczba rodzin tworzonych przez związki partnerskie lub wzrasta liczba matek samotnie wychowujących dzieci - tworzące rodziny niepełne" - czytamy w raporcie.

Najwięcej rodzin (52,8 proc.) miało na utrzymaniu jedno dziecko do 24 lat. W dalszej kolejności - dwoje dzieci 36, 2 proc. Rodziny wieloletnie tj. z trojgiem lub większą liczbą dzieci stanowiły 11 proc.
Przesunął się się wiek zawierania małżeństw, jak również wiek, w którym decydujemy się na dziecko. W 2016 r. nowożeńcy obu płci byli starsi o ponad rok niż nowożeńcy w 2012 roku. Wiek matek, które urodziły dziecko w 2016 r. wyniósł 30, 7 (w 2012 - 29,8). Mediana wieku kobiet rodzących pierwsze dziecko wyniosła 28, 8 lat, w tym dla kobiet z wyższym wykształceniem - 30 lat. "Co ciekawe, rosnący współczynnik dzietności pozamałżeńskiej może oznaczać, że zwiększa się liczba rodzin tworzonych przez związki partnerskie lub wzrasta liczba matek samotnie wychowujących dzieci - tworzące rodziny niepełne" - czytamy w raporcie. Najwięcej rodzin (52,8 proc.) miało na utrzymaniu jedno dziecko do 24 lat. W dalszej kolejności - dwoje dzieci 36, 2 proc. Rodziny wieloletnie tj. z trojgiem lub większą liczbą dzieci stanowiły 11 proc. pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Urząd Statystyczny w Warszawie przygotował nowy raport "Dzieci w województwie mazowieckim w 2016 r.". Z dokumentu, który pojawia się co dwa, trzy lata dowiadujemy się m.in., jak najmłodsi lubią spędzać czas wolny, albo gdzie najczęściej dochodzi do wypadków z ich udziałem. Wiemy, że chętnie uprawiają sport, ale coraz częściej zapadają na niebezpieczne choroby. Czego jeszcze dowiadujemy się z raportu? Sprawdźcie. Kliknijcie w zdjęcie, aby przejść do galerii.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na konstancinjeziorna.naszemiasto.pl Nasze Miasto