Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Konstancin na burmistrza
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w gm. Konstancin podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- WIŚNIEWSKI Michał - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 61,81% (5 326 głosów)
- SKOWROŃSKI Marek Stanisław - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 38,19% (3 291 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w gm. Konstancin podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- WIŚNIEWSKI Michał - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 35,58% (3 819 głosów)
- SKOWROŃSKI Marek Stanisław - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 25,27% (2 713 głosów)
- ZIELIŃSKI Dariusz Antoni - KWW KONSTANCIN JUTRA: 14,27% (1 532 głosów)
- BAJKOWSKI Krzysztof Bartłomiej - KWW WSPÓŁPRACA PONAD PODZIAŁAMI: 13,86% (1 488 głosów)
- FALANA Dariusz Sławomir - KWW URZEKAJĄCY KONSTANCIN: 11,01% (1 182 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WOJDAK Włodzimierz Andrzej: pozycja 1 : 9,61% (225 głosów)
- MAGDZIARZ Jadwiga: pozycja 2 : 8,8% (206 głosów)
- GODLEWSKI Adam: pozycja 3 : 1,37% (32 głosów)
- BRZOMIŃSKA Katarzyna Barbara: pozycja 4 : 1,28% (30 głosów)
- ZYCHORA Andrzej: pozycja 5 : 0,51% (12 głosów)
- SUPERNAT Grażyna Zofia: pozycja 6 : 0,64% (15 głosów)
- DOBROSIELSKA-PAULINEK Elżbieta: pozycja 7 : 0,85% (20 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CZUB Andrzej: pozycja 1 : 2,01% (47 głosów)
- DOKOWICZ Tomasz Andrzej: pozycja 2 : 1,62% (38 głosów)
- WYBIEREK-ZIÓŁKOWSKA Marzena Joanna: pozycja 3 : 0,47% (11 głosów)
- ŚMIGIELSKA Dorota Weronika: pozycja 4 : 0,6% (14 głosów)
- HRYNIUK Jacek: pozycja 5 : 0,9% (21 głosów)
- BREMER Antoni Stefan: pozycja 6 : 0,77% (18 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- HYCZKO Magdalena Elżbieta: pozycja 1 : 19,56% (458 głosów)
- WIŚNIEWSKI Michał: pozycja 2 : 11,44% (268 głosów)
- GALIŃSKI Artur Igor: pozycja 3 : 1,2% (28 głosów)
- BUKOWIŃSKA Monika Róża: pozycja 4 : 5,81% (136 głosów)
- JAZUREK Agnieszka Gabriela: pozycja 5 : 1,11% (26 głosów)
- MĘŻYK-GĘBSKA Dorota Zofia: pozycja 6 : 1,45% (34 głosów)
- MENDALA Michał Ryszard: pozycja 7 : 1,96% (46 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINY KONSTANCIŃSKIE:
- KUCIŃSKI Kamil Konrad: pozycja 1 : 1,79% (42 głosów)
- BANASZKIEWICZ Urszula Dorota: pozycja 2 : 0,3% (7 głosów)
- BEDNARCZYK Mariusz Andrzej: pozycja 3 : 0,68% (16 głosów)
- GIETKA Sylwia Klaudyna: pozycja 4 : 0,26% (6 głosów)
- GODWOD Marcin: pozycja 5 : 0,34% (8 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓŁPRACA PONAD PODZIAŁAMI:
- STAŃCZYK Patrycja: pozycja 1 : 7,6% (178 głosów)
- BAJKOWSKI Ryszard Stanisław: pozycja 2 : 0,94% (22 głosów)
- KRUK Agnieszka: pozycja 3 : 1,07% (25 głosów)
- BOKACKI Aleksander Sławomir: pozycja 4 : 0,94% (22 głosów)
- MAJAK Rafał Piotr: pozycja 5 : 0,56% (13 głosów)
- CIĘCIWA Kinga Agata: pozycja 6 : 0,3% (7 głosów)
- KANIA Mateusz Stanisław: pozycja 7 : 0,17% (4 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONSTANCIN JUTRA:
- CIEŚLAWSKI Andrzej Tadeusz: pozycja 1 : 2,26% (53 głosów)
- CHOJNOWSKA Grażyna Lucyna: pozycja 2 : 2,09% (49 głosów)
- WIECZOREK Renata Monika: pozycja 3 : 0,47% (11 głosów)
- GUSZKOWSKI Wojciech Włodzimierz: pozycja 4 : 3,03% (71 głosów)
- RYDEL-PISKORSKA Elżbieta: pozycja 5 : 0,3% (7 głosów)
- WYBIEREK Marcin Jakub: pozycja 6 : 0,38% (9 głosów)
- MATKOWSKA Katarzyna: pozycja 7 : 0,51% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW URZEKAJĄCY KONSTANCIN:
- KOSTRZEWSKA Aleksandra: pozycja 1 : 2,26% (53 głosów)
- MICHALSKI Marcin: pozycja 2 : 0,38% (9 głosów)
- KASPERSKA Dorota Janina: pozycja 3 : 0,68% (16 głosów)
- BUDNICKA Hanna Krystyna: pozycja 4 : 0,51% (12 głosów)
- KRZYMIŃSKI Jakub: pozycja 5 : 0,21% (5 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SKOWROŃSKI Marek Stanisław: pozycja 1 : 13,31% (366 głosów)
- WIERZBICKA Bożena Maria: pozycja 2 : 1,82% (50 głosów)
- DUL Natalia: pozycja 3 : 2,55% (70 głosów)
- KOWALSKI Robert Sebastian: pozycja 4 : 2,11% (58 głosów)
- GOŁĘBIOWSKI Ignacy: pozycja 5 : 1,53% (42 głosów)
- MALI Helena Elżbieta: pozycja 6 : 0,4% (11 głosów)
- GRABOWSKA Elżbieta Anna: pozycja 7 : 1,42% (39 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ROWIŃSKI Jacek Andrzej: pozycja 1 : 1,56% (43 głosów)
- LIPSKA Bożena: pozycja 2 : 0,55% (15 głosów)
- KURCHAN Marzena: pozycja 3 : 0,84% (23 głosów)
- KACPROWICZ Jacek: pozycja 4 : 0,18% (5 głosów)
- SZCZEPANIK Aleksandra Karolina: pozycja 5 : 0,22% (6 głosów)
- WILCZEK Joanna Zofia: pozycja 6 : 0,22% (6 głosów)
- SZEWCZYK Cezary: pozycja 7 : 1,13% (31 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SKONECKA Izabela Barbara: pozycja 1 : 13,64% (375 głosów)
- DWORNIAK-NIEWIAROWSKA Gabriela Bogumiła: pozycja 2 : 3,27% (90 głosów)
- KALICKI Konstanty Józef: pozycja 3 : 2,73% (75 głosów)
- WIECZOREK Izabella: pozycja 4 : 2,51% (69 głosów)
- KRZYMOWSKI Sebastian: pozycja 5 : 0,8% (22 głosów)
- PIENIAS Michał Roman: pozycja 6 : 0,58% (16 głosów)
- MATUSZEWSKA Katarzyna Danuta: pozycja 7 : 1,56% (43 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓŁPRACA PONAD PODZIAŁAMI:
- GŁOWACKI Arkadiusz: pozycja 1 : 6,69% (184 głosów)
- RAWSKI Filip Andrzej: pozycja 2 : 7,93% (218 głosów)
- WROCHNA Małgorzata Karolina: pozycja 3 : 1,67% (46 głosów)
- GŁÓWCZYŃSKI Jakub Adam: pozycja 4 : 0,76% (21 głosów)
- CYRYCH-BAJKOWSKA Anna Maria: pozycja 5 : 0,07% (2 głosów)
- MŁYŃCZAK Krzysztof Czesław: pozycja 6 : 1,89% (52 głosów)
- JEDLICZKO Edyta Renata: pozycja 7 : 0,51% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONSTANCIN JUTRA:
- JAŃCZUK Kazimierz: pozycja 1 : 5,38% (148 głosów)
- KONOPKA Alfreda: pozycja 2 : 1,93% (53 głosów)
- BOROWSKA Anna Elżbieta: pozycja 3 : 6,15% (169 głosów)
- BIERNACKI Witold: pozycja 4 : 1,24% (34 głosów)
- UŚNIACKI Grzegorz: pozycja 5 : 0,95% (26 głosów)
- GAWARSKA Edyta Katarzyna: pozycja 6 : 1,16% (32 głosów)
- KRAJEWSKI Krzysztof: pozycja 7 : 1,64% (45 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW URZEKAJĄCY KONSTANCIN:
- SZANDUŁA Małgorzata: pozycja 1 : 3,16% (87 głosów)
- BĄBEL Zofia: pozycja 2 : 2,07% (57 głosów)
- RYBICKI Bartosz Tomasz: pozycja 3 : 0,25% (7 głosów)
- SZYNAL Krzysztof Stanisław: pozycja 4 : 0,58% (16 głosów)
- WOLAMIN Ewelina Róża: pozycja 5 : 1,16% (32 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW J.K.KLUCZA KLUCZ DO LEPSZEJ GMINY:
- MAKOWSKI Rafał: pozycja 1 : 0,11% (3 głosów)
- KONARSKA Urszula: pozycja 2 : 0,33% (9 głosów)
- PIEKARNIAK Helena Zofia: pozycja 3 : 0,36% (10 głosów)
- DWORAKOWSKI Roman: pozycja 4 : 0,18% (5 głosów)
- KOZŁOWSKA Patrycja: pozycja 5 : 0,22% (6 głosów)
- KLUCZ Jerzy Krzysztof: pozycja 6 : 0,65% (18 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NOWICKI Tomasz Eugeniusz: pozycja 1 : 14,03% (347 głosów)
- DRĄŻEWSKA Bożena Magdalena: pozycja 2 : 2,1% (52 głosów)
- ŚLEDZIEWSKI Paweł: pozycja 3 : 3,35% (83 głosów)
- SOBKOW-HABER Alicja: pozycja 4 : 2,1% (52 głosów)
- GOLISZEWSKA Marzena: pozycja 5 : 0,77% (19 głosów)
- MILEWSKI Robert: pozycja 6 : 0,85% (21 głosów)
- NIEDZIELSKI Maciej Bronisław: pozycja 7 : 0,85% (21 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DUDEK Edward: pozycja 1 : 1,74% (43 głosów)
- ŚLUSARCZYK Justyna: pozycja 2 : 1,33% (33 głosów)
- DÉNOS-JABŁOŃSKA Małgorzata: pozycja 3 : 0,32% (8 głosów)
- KARNKOWSKA Dorota Anna: pozycja 4 : 0,4% (10 głosów)
- KACPROWICZ Ewa Anna: pozycja 5 : 0,85% (21 głosów)
- ZARZYCKI Piotr Sławomir: pozycja 6 : 0,93% (23 głosów)
- SZCZEPANIK Kamil Jakub: pozycja 7 : 0,08% (2 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WASILEWSKI Piotr Michał: pozycja 1 : 9,09% (225 głosów)
- KOMAR-OSIŃSKA Karolina: pozycja 2 : 8,85% (219 głosów)
- PODSIADŁO Krzysztof: pozycja 3 : 9,26% (229 głosów)
- DYMOWSKA Julia Patrycja: pozycja 4 : 5,82% (144 głosów)
- RĄCZKA Izabela Katarzyna: pozycja 5 : 2,67% (66 głosów)
- JARMUŁ Tomasz Maciej: pozycja 6 : 0,16% (4 głosów)
- SOKÓŁ Lilia: pozycja 7 : 3,96% (98 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINY KONSTANCIŃSKIE:
- SADOWNIK Janusz: pozycja 1 : 1,17% (29 głosów)
- BERNAŚ Barbara: pozycja 2 : 0,32% (8 głosów)
- TRABERT Marek Roman: pozycja 3 : 0,04% (1 głosów)
- OSOWIECKA Agnieszka Maria: pozycja 4 : 0,16% (4 głosów)
- KORYTEK Violetta Barbara: pozycja 5 : 0,36% (9 głosów)
- TERLIKOWSKI Mariusz Grzegorz: pozycja 6 : 0,4% (10 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓŁPRACA PONAD PODZIAŁAMI:
- BAJKOWSKI Krzysztof Bartłomiej: pozycja 1 : 6,14% (152 głosów)
- CHILIŃSKA Elżbieta Eliza: pozycja 2 : 1,05% (26 głosów)
- WITKOWSKI Łukasz Tomasz: pozycja 3 : 0,44% (11 głosów)
- GÓRA Krzysztof Michał: pozycja 4 : 1,5% (37 głosów)
- RADWAŃSKA Maja Katarzyna: pozycja 5 : 1,33% (33 głosów)
- PACŁAWSKA Patrycja Katarzyna: pozycja 6 : 0,2% (5 głosów)
- JAWORSKI Marek Mieczysław: pozycja 7 : 0,65% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONSTANCIN JUTRA:
- GRZEGORZEWSKI Adam Józef: pozycja 1 : 4,77% (118 głosów)
- BARAN Robert Jan: pozycja 2 : 4,24% (105 głosów)
- SZEWCZYK Grzegorz Stanisław: pozycja 3 : 1,21% (30 głosów)
- MODZELEWSKA Edyta: pozycja 4 : 0,57% (14 głosów)
- PYZEL Teresa: pozycja 5 : 0,73% (18 głosów)
- ZAKRZEWSKA Weronika Magdalena: pozycja 6 : 0,61% (15 głosów)
- MICHALSKA-POSZYTEK Daria Marta: pozycja 7 : 0,32% (8 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW URZEKAJĄCY KONSTANCIN:
- FALANA Dariusz Sławomir: pozycja 1 : 3,07% (76 głosów)
- GÓRSKA Aneta: pozycja 2 : 0,32% (8 głosów)
- BUKOWIŃSKA Urszula: pozycja 3 : 0,28% (7 głosów)
- NAMYŚLAK-CHMIELEWSKA Dorota: pozycja 4 : 0,2% (5 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Grzegorz Andrzej: pozycja 5 : 0,36% (9 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOMOSA Bogusław: pozycja 1 : 10,93% (337 głosów)
- ŚLIWKA Irena: pozycja 2 : 9,21% (284 głosów)
- SKONECKI Marek: pozycja 3 : 2,6% (80 głosów)
- KAFARA Andrzej Marek: pozycja 4 : 1,85% (57 głosów)
- OSUCH Małgorzata: pozycja 5 : 3,44% (106 głosów)
- KOMOSA Aleksandra Justyna: pozycja 6 : 0,39% (12 głosów)
- STAROS Włodzimierz Marian: pozycja 7 : 0,1% (3 głosów)
- SKOCZEK Michał: pozycja 8 : 0,65% (20 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ŁUSZCZYŃSKA Celina: pozycja 1 : 2,27% (70 głosów)
- WILCZEK Agata Anna: pozycja 2 : 5,52% (170 głosów)
- WĘCŁAWIAK Janusz Zdzisław: pozycja 3 : 0,23% (7 głosów)
- KRACZKOWSKA Katarzyna Jadwiga: pozycja 4 : 0,42% (13 głosów)
- KOWALSKI Wojciech Stefan: pozycja 5 : 0,16% (5 głosów)
- SZMUKSTA-LEWEK Urszula: pozycja 6 : 0,81% (25 głosów)
- MALARSKI Dariusz Stanisław: pozycja 7 : 0,29% (9 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BIERNACKI Rafał: pozycja 1 : 11,36% (350 głosów)
- JACYNA Katarzyna Anna: pozycja 2 : 7,2% (222 głosów)
- BARSAKOV Monika Dorota: pozycja 3 : 1,14% (35 głosów)
- CIARKA Kamil Tomasz: pozycja 4 : 0,94% (29 głosów)
- SIPOWICZ Ewa: pozycja 5 : 0,52% (16 głosów)
- BŁASZCZUK-BURLAK Małgorzata Ewa: pozycja 6 : 0,78% (24 głosów)
- KRYCZKA Ernest Krzysztof: pozycja 7 : 1,62% (50 głosów)
- SKONECKI Marek Ryszard: pozycja 8 : 0,39% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓŁPRACA PONAD PODZIAŁAMI:
- WIERCIŃSKA Iwona: pozycja 1 : 5,74% (177 głosów)
- KUCHARSKI Piotr Władysław: pozycja 2 : 2,37% (73 głosów)
- SADOWSKI Maciej: pozycja 3 : 0,78% (24 głosów)
- DURAJCZYK Krzysztof Dariusz: pozycja 4 : 0,94% (29 głosów)
- GOLON Aleksandra Ewelina: pozycja 5 : 0,97% (30 głosów)
- BARANOWSKA-GOSIEWSKA Aleksandra Alicja: pozycja 6 : 0,06% (2 głosów)
- ANDZIAK Anita: pozycja 7 : 0,39% (12 głosów)
- ŚWIDERSKI Kamil: pozycja 8 : 0,78% (24 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONSTANCIN JUTRA:
- SIUDZIŃSKA Iwona: pozycja 1 : 5% (154 głosów)
- DĄBROWSKA Renata: pozycja 2 : 3,28% (101 głosów)
- KOWALCZYK Wojciech Łukasz: pozycja 3 : 0,88% (27 głosów)
- HENDEL Bożenna Ewa: pozycja 4 : 2,47% (76 głosów)
- GOSŁAWSKI Jacek: pozycja 5 : 2,66% (82 głosów)
- WIEWIÓRA Jacek: pozycja 6 : 1,07% (33 głosów)
- KOWALCZYK Grzegorz Marian: pozycja 7 : 0,84% (26 głosów)
- KUCZA Tomasz: pozycja 8 : 0,71% (22 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW URZEKAJĄCY KONSTANCIN:
- KUCICKI Mariusz: pozycja 1 : 3,96% (122 głosów)
- DZIĘCIELSKI Piotr Bartosz: pozycja 2 : 1,17% (36 głosów)
- STRZELECKA Katarzyna Maria: pozycja 3 : 0,42% (13 głosów)
- WELENC Alicja: pozycja 4 : 1,46% (45 głosów)
- STRZELECKI Bogdan: pozycja 5 : 0,26% (8 głosów)
- LEŚNIAK Grażyna Dorota: pozycja 6 : 0,97% (30 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
2 tura wyborów samorządowych - na czym polega?
2 tura wyborów samorządowych przeprowadzana jest jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Ma to miejsce, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 proc. głosów. W drugiej turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.
Może być również tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało ilość głosów, która uprawnia do udziału w drugiej turze. Wtedy o przejściu dalej decyduje większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.
Drugą turę wygrywa kandydat, który uzyska lepszy rezultat w głosowaniu. Jeśli jednak dojdzie do remisu, to decydujące okaże się to, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większą ilość głosów niż drugi kandydat.
Może Cię zainteresować
Zadania prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Jak długo trwa kadencja prezydenta, wójta i burmistrza?
Kadencja burmistrza, wójta oraz prezydenta trwa 5 lat. Warto również zaznaczyć, że od 2018 roku wprowadzono zasadę dwukadencyjności, która polega na tym, że prezydent, burmistrz i wójt mogą tylko raz ubiegać się o reelekcję. Przepisy te dotyczą kadencji, które rozpoczęły się w 2018 roku, czyli kadencja w latach 2018-2023 to pierwsza, którą je obowiązują.
Może Cię zainteresować
Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?